הכל אפשרי בתוך המעגל

18/11/2006
נכתב על ידי

מעגל הוא צורה בסיסית באיקונוגרפיה המערבית. הוא גם צורת ישיבה הגיונית. מסביב למדורה, לזקן השבט המספר סיפורים, לזקנת השבט הטווה חלומות, לקדירת המרק, או לסיר הפונדו, אנשים תמיד מתקבצים במעגלים. והיום באמת אפשר למצוא הרבה מעגלים. מעגלי שיתוף, מעגלי נשים, מעגלי מתופפים, מעגלי אמהות, מעגלי הקשבה, מעגלי היכרות, מעגלי השתייכות…

בכל המעגלים האלו השתתפתי לפחות פעם אחת. חוויתי את תחושת השוויון, הקבלה והשיתוף שהם מעניקים, ואני מכירה בחשיבותם לאינדיבידואלים, וגם לקהילות. אבל אף אחד מן המעגלים האלו לא ישווה למעגל המאגי: המעגל של המכשפות.

במעגל המכשפות יש שוויון, קבלה, שיתוף ואפילו אהבה, בדומה למעגלים יומיומיים יותר. אבל מעגל המכשפות הוא בעיקר משהו אחר. כשיודעים ליצור אותו כמו שצריך, כשכל חלקיו עובדים כמו מכונה משומנת, המעגל הוא כדור דחוס של כוח טהור, של עוצמה אדירה, של קסם כל כך חזק, שמדגדג את העור וזורם בעורקים כמו חשמל.

בתוך מעגל הבסתי את האלרגיה הקשה שאני סובלת ממנה מגיל שש. בתוך מעגל קראתי לאיש שיאהב אותי כמו שלא אהב אישה מעולם. והוא בא. בתוך מעגל ירדתי לשאול, ואלת הקדירה המבעבעת העניקה לי  חיים חדשים.

הבוקר שאלה מישהי מה אני עושה כשתפיסת העולם שלי לא מסתדרת עם המציאות. אני הרמתי גבה. אמרתי לה שאין דבר כזה שתפיסת העולם שלי לא מסתדרת עם המציאות. אני יוצרת את המציאות, אני משנה את העולם, מחוללת סערות, עושה גלים, זורקת אבן למים ויוצרת אדוות. בגלל זה אני מכשפה. ובשקט בשקט חשבתי לעצמי:

הכל אפשר בתוך המעגל.

או כמו שאומרות מכשפות אצלנו: “המעגל הוא בין העולמות, ומה שקורה בין העולמות מחולל שינויים בכל העולמות”.

תגיות: ,

6 תגובות לרשומה הכל אפשרי בתוך המעגל

 1. נסט בתאריך 18/11/2006 בשעה 20:41

  אולי היא התכוונה לשאול בנוגע לדברים מחוץ למעגל.

 2. כרמית בתאריך 18/11/2006 בשעה 20:49

  נסט, זה באמת מה שהיא התכוונה. והתשובה שלי עומדת בעינה 🙂

 3. Golden בתאריך 19/11/2006 בשעה 00:43

  מדהים מדהים לקרוא (:. ולעקוב ולחקור אחרי הקסם.

 4. דוד אבוטבול בתאריך 20/11/2006 בשעה 01:34

  במעגלי צחקתי
  במעגלי בכיתי
  במעגלי אהבתי
  ושנאתי…

 5. Golden בתאריך 30/11/2006 בשעה 11:40

  ומתי את משנה את תפיסת העולם שלך?

 6. כרמית בתאריך 30/11/2006 בשעה 13:33

  גולדן, העולם סביבי משתנה תמיד, וגם אני משתנה. כשמתחלפות הנסיבות, כשאני לומדת דברים חדשים, מקבלת מידע חדש, מגלה שטעיתי במשהו, או סתם משתנה כי טבעי להשתנות – אז אני גם מתאימה את תפיסת העולם שלי למצב החדש.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.