דליים של עוצמה נוזלית וסמיכה

30/06/2006
נכתב על ידי

ובעודי מקוננת על פחיתות מעמדה של החמלה, שלחה לי חברה-מכשפה דואר אלקטרוני המכיל פראפרזה על ציטוט של הסופר הנרי מילר. “המטרה היא לא לאצור כוח, אלא להקרין את הכוח שלנו החוצה”. ובאמת, בתיאולוגיה שלנו, התשוקה והחמלה נובעות מכוח פנימי אדיר, ממודעות עצמית, ממיניות בריאה, מגוף חסון ומנפש משתובבת. והכוח הוא כוח לשבור מעגלי אלימות ולחולל שינויים. כוח להגיד לא. כוח להגיד כן.

בניגוד לקוסמים אגדיים מז’אנר המדע הבדיוני, מכשפה פשוטה כמוני לא צוברת כוח על מנת להתבודד עמו באיזו מצודה רמה ומשם לחלוש על גויים וממלכות, ולהטיל קללות איומות. אני צוברת כוח כדי לפזר אותו בעולם בנדיבות, קמצוץ פה וקורט שם, דליים של עוצמה נוזלית וסמיכה. אני מקרינה את הכוח החוצה, באלף חיוכים, בקומה זקופה, במבט גאה, בהשאלת כתף ובהושטת יד. קורנת מכוח וקורנת מאושר, ולא מספרת שבעצם זה אותו דבר.

הנה, אתמול באמצע ישיבת תקציב עצר סמנכ”ל השיווק את שטף דבריי. הוא הושיט לי יד ללחיצה ואמר: ‘כל הכבוד לך. אני לא יודע מה עבר עלייך בשנה האחרונה, אבל זה כאילו שלקחת את עצמך כפרויקט. את אישה אחרת לגמרי’. והוא צודק. בערך. פעם הייתי מישהי אחרת. חיי היו אימפריה אדירה, וכדרכן של אימפריות, גם חיי שקעו והתמוטטו. הרגתי את עצמי, ונולדתי מחדש ועל חורבות האימפריה בניתי לי כפר קטן, ירוק ושלו, ועומד על תלו בטוחות.

עכשיו אני אישה אחרת, אבל בעבודה לא יודעים שאני מכשפה. לא שזה סוד גדול, פשוט הנושא אף פעם לא עלה, ולי לא דחוף לספר לאף אחד. הם בטח לא יודעים על החוויה המכוננת שעברתי לפני כשנה וחצי. בסוף יולי אטוס להתכנסות מכשפות בגלסטונברי, והם יחשבו שאני עושה שופינג בלונדון.

תגיות: , ,

5 תגובות לרשומה דליים של עוצמה נוזלית וסמיכה

 1. רינה בתאריך 30/06/2006 בשעה 09:59

  וכשהם יראו מה את מקרינה כשתחזרי, כולם ירצו לדעת איפה בדיוק קנית. ממליצה שתכיני כתובות.

 2. לא מגלה בתאריך 30/06/2006 בשעה 13:25

  זה מעולה [= אבל מה נראה לך שיקרה אם ידעו שאת מכשפה… אם כבר, יש משהו מעניין שאין לי מושג עליו ואני מקווה שתעני [= איך התחלת להיות מכשפה?

 3. קרי ומיסטר ביג בתאריך 30/06/2006 בשעה 22:39

  שלווה מפויסת… זה טוב זה.
  לאט לאט את מקלפת בבלוג עוד שכבות ומראה מה קורה בעולם המענין שלך, ולנו יש סבלנות לחכות.

 4. כרמית בתאריך 02/07/2006 בשעה 09:12

  לא מגלה: דפדף אחורה, יש פוסט בשם “שפחה חרופה של אדוני הכיפות” שמדבר על זה.

 5. לא מגלה בתאריך 03/07/2006 בשעה 12:15

  תודה [=

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.