יין הקידוש

15/06/2006
נכתב על ידי

מדי יוני נפתחת עונת החתונות. כלות לובשות לבן-מושלג. שכבות תפוחות וקצפתיות של משי ושיפון. אורחות לובשות שחור. כמעט תמיד שחור. שמלות שחורות וארוכות. גם את בשחור. מסמרי-עקב וחולצת תחרה חושפנית. רק אם-הכלה לובשת כתום-תפוז, כחול-מלכותי או ירוק-נצנצים. מסתובבת בין האורחים כמו כתם צבע חצוף ומתגרה, מותירה מאחוריה ענן בושם ועקבות שפתון. על רחבת הריקודים מכרכרות דודות כבדות-משקל לצלילי שירי סקס-על-החוף משנות השמונים. על פניהן ארשת רצינית להפליא. מצווה לשמח חתן וכלה.

ואת יושבת על הבר. זו כוס המרלו השלישית שלך, והכל סביבך נראה מגוחך. האוכל המקושט. האיפור המוגזם. הלחמניות היבשות בסלסילות. המוזיקה המופרכת. נברשות הפלסטיק הזול התלויות מהתקרה, מנסות נואשות להתחפש לבדולח. יש עוד מישהי שיושבת לידך. היא אומרת לך, נתערב מי משתינו מקבלת יותר ‘בקרוב אצלך’. גם היא לובשת שחור. את מרימה את הכוס לעברה בחיוך. התערבנו.

בסוף הערב את מנצחת אותה, כמובן. שתיכן עוזבות חצי שעה אחרי חצות. ממתינות למעלית זו לצד זו. את יחפה ומעורפלת חושים, אוחזת את נעלי-העקב שלך ביד אחת וטלפון סלולרי ביד השניה. היא נראית רעננה ועדיין מאופרת, אבל עיניה מביעות תבוסה. היא לא מביטה בך כשהיא אומרת, לפחות לך נתנו לשתות מהיין של הקידוש. ואחר כך היא לואטת, ואת אפילו לא מהמשפחה.

וכלל לא ידעת מה לחשוב בלבך כשהצמידה אם-החתן את הכוס לשפתייך. מקצה האולם היא איתרה אותך אחרי החופה. עיניה סימנו מטרה סביב ראשך. ידעת שאין לך אלא להיכנע לה. כמו יחידה משוריינת היא נעה לעברך, בטוחה בעוצמתה ותקיפת-כוונות. לבושה סאטן כתמתם, חרוזים מרשרשים על צווארה ומותניה, היא נשאה את כוס הקידוש בידה כמו היה הגראל הקדוש. זרועותיה הקיפו אותך בחיבוק אמהי. אצבעותיה ליטפו את שערותייך. היא לא אמרה לך ‘בקרוב אצלך’. רק פקודה אחת היא לחשה לך. ‘זו הכוס של הקידוש. תשתי!’. ואת שתית, ולא ידעת אם לבכות על נדיבותה או לירוק את הרעל.

תגיות: , , , ,

3 תגובות לרשומה יין הקידוש

  1. סנדי ש בתאריך 15/06/2006 בשעה 13:23

    יפה. את כותבת יפה.

  2. אוהד בתאריך 15/06/2006 בשעה 14:46

    ברוך שלא בראני אישה.

  3. אודיסאוס בתאריך 18/06/2006 בשעה 11:51

    חתונה באולם איזו זוועה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.