סנדל זהב ושפופרת צבע כחול

25/06/2009
נכתב על ידי

מוקדם בבוקר אני מחליטה להתמקצע במשחק הפוקר  טֶקְסָס הוֹלְדֵם, וחושבת על אלות יחפניות, פיות בלתי מיושבות בדעתן, ושאר יצורים קלי-דעת ופוחזים כמוני. אפרודיטה מעניקה את חסדיה לאל הרמס שהחזיר לה סנדל זהב שנגנב. שְׁלוֹשׁ הַגְּרַצְיוֹת מצחקקות ומשליכות פרחים תדיר על עוברים ושבים. לפרקונים ירוקים ומחודדי-כובע גונבים בקבוקי שיכר מן המרתף, פיות מסלקות גרביים, גרמלינים מחבלים במכונות, וטומינוקרס מִתְדַּפְּקִים על הדלתות.

כשהייתי זַאֲטוּטָה אמרו לי, שאם לא אלך לישון מוקדם, יבוא גּוּגָה וייקח אותי. לאן ייקח אותי, לא אמרו. הגוגה הוא סוג של גּוּהְל, כנראה. שד מדברי, האורב בבתי עלמין, לובש ופושט דמויות בעלי חיים טורפים, וניזון מגופות ילדים קטנים. אבל גוגה אף פעם לא הפחיד אותי באמת. כבר בגיל חמש ידעתי לצחוק בפרצופו. המדבר היה אֶרֶץ לֹא נוֹדַעַת ורחוקה. השדים היושבים בה שכוחי-אל וחלשים. מסביבי היו עמקים ירוקים, שדות פוריים, הרים מיוערים והמון אדם מפטפט. הגוגה לא יעז להתקרב. הייתי בטוחה.

השועלים וְהַתַּנִּים דווקא כן הרהיבו להתקרב, ולא רק בלילה. בשעות צהריים היו עולים מן הואדי ומסתובבים כאדונים בין בתי השכונה. חיפושיות זבל ופרות משה רבנו היו מתריעות על בואם. אמהות היו אוספות ילדים משחקים במהירות הביתה, מבריחות את הדלתות. מהחלון הייתי מתבוננת בחיות הטרף האצילות הללו, מנסה לעמוד על טיבן. מאז ועד היום מחפשת אותן ביערות, בשדות, בואדיות בשעת ערביים.  אך אתמול ראיתי שועל צעיר חוצה כביש בין שדות בריצה קלה ולבי ניתר.

יש עוד דברים שגורמים ללב שלי לנתר חוץ משועלים. דברים פשוטים, יוֹמְיוֹמִיִּים, נפוצים ורווחים. מילים בשפות זרות, מכחולים טובים, ניחוחות תבלינים, השקט של השכונה, קולות הילדים המשחקים בכדור בחצר של השכנים, אפרסקים בשלים, ספרים עבי-כרס, וכלי מטבח צבעוניים.

בימי שישי אני אופה עוגות. בשבתות בבוקר משפצת כסאות גינה ישנים. משייפת ציפויי מתכת, צובעת בכחול-ים וצהוב-חלמון. הכלב שוכב למרגלותיי, מרחרח בסקרנות. רגע אחד אני לא משגיחה, והוא מלקק את שפופרת הצבע הכחול ואז מפנה מבטו ומעמיד פנים שלא עשה כלום. אני מבחינה בלשון שלו, כחולה כמו עורקי עובש בגבינה צרפתית, ומתגלגלת מצחוק. יותר מזה אני לא צריכה.

תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 תגובות לרשומה סנדל זהב ושפופרת צבע כחול

 1. רויטל בתאריך 25/06/2009 בשעה 14:19

  יאללה, בואי משחק. אני כבר אלופה.

  • כרמית בתאריך 25/06/2009 בשעה 14:26

   קודם מתמקצעת, אחר כך מנצחת אותך 🙂

  • רויטל בתאריך 25/06/2009 בשעה 15:00

   heheh
   Pride cometh…
   טוב, נו. יאללה, תתאמני.

 2. אביב בתאריך 06/07/2009 בשעה 19:40

  שלום כרמית אני ממש צריך את עזרתך תוכלי אולי לעזור לי ?
  זה בקשר לכישוף .
  אם כן תוכלי לירשום לי באימייל הזה ?
  aviv811950@walla.com
  תודה מראש .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.