עוף בעשר אגורות

07/06/2009
נכתב על ידי

זה בלוג על אלוהים ובבלוג הזה ראוי להיאמר שיש אלוהים בכביסה ריחנית ונקייה, בעוגת תפוחים עם ציפורן וקינמון, במכוניות מהירות, וגם בכאלו ששובקות חיים על הכביש, הופכות עיסה של פלסטיק ומתכת, נותנות את גופן עבור בני-אדם. יש אלוהים בתחבושות שליפפתי על רגלו של כלב פצוע, בשטיפת רצפות, וגם באורז ששרפתי ארבע פעמים עד שהצלחתי לבשל אותו אחד-אחד. יש אלוהים בתור לקופה בסופרמרקט. אלוהי העוף בעשר אגורות, הקמח בשקל, והירקות בארבעים אגורות לקילו על הכל.

בבית אני שוטפת את העוף בעשר אגורות מתחת לברז. הוא יפה וטרי, ורגליו שלובות בנימוס. לרגע אני נרעדת. נזכרת שהעוף בעשר אגורות היה פעם יצור חי. לא מזמן, אפילו. אולי אתמול הוא עוד היה תרנגולת. ציפור אחרת מפרכסת בתוכי. אלוהים בבטן מתעוררת. כמה כוח יש לבני האדם, שאנחנו מסוגלים לאכול כל כך הרבה תרנגולות, ולחלק אותן מתות בעשר אגורות. כמה כוח יש לי, בידיי שקולפות תפוחי אדמה ותוחבות שיני שום מתחת לעור של ציפור מגודלת.

דרך חלון המטבח אני שומעת את קריאת העורבים, את ילדי השכנים משחקים בכדור, את הכלב שלי נובח על צוצלת ששותה מקערת המים שלו. אלוהימא אדמה מרשרשת בצמרות עצי הברוש והאורן, ומרחוק אפשר להריח את הים, את ההר, אפילו את חזירי-הבר. אם רק נושמים עמוק מספיק ומתרכזים.

תגיות: , , , , , , , , ,

4 תגובות לרשומה עוף בעשר אגורות

 1. מרק ק. בתאריך 07/06/2009 בשעה 21:36

  את לא כותבת פה מספיק 🙂

 2. ירון בתאריך 08/06/2009 בשעה 00:10

  יפיפה.

 3. יוסי בתאריך 08/06/2009 בשעה 17:44

  שניהם נכונים

 4. Kruvit בתאריך 09/06/2009 בשעה 18:08

  זה רק מייצג כמה זולים פה החיים.
  של בעלי החיים, ואחר כך שלנו…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.