שירה, היא אמרה

אם אלוהים רוצה לדבר איתי בחשמל

21/11/2007
נכתב על ידי

לא הייתי ילדה של חורף. שכבות לבוש מרובות הציקו לי במפגש בית השחי. סוודרים מסורבלים לא היו נוחים בשרוולים. גולף חנק לי את הצוואר. כיוון שהייתי קטנטונת כזאת, אז שולי המכנסיים הקצת-יותר-מדי ארוכים שלי תמיד השתכשכו בשלוליות המים בציי הדרכים. גם לא אהבתי להירטב בגשם, אבל בריונים מכיתה ו’ הציקו למי שהסתובב עם מטרייה.

הייתי צנומה כל כך, שחורף אחד הרוח העיפה אותי מרחק עשרים מטרים עם הילקוט. הנחיתה היתה ישר לערוגת הפרחים הבוצית בגינה. אותי זה לא הצחיק. אני בעיקר זוכרת תחושה של בעתה. בעתה מהעונה האימתנית הזאת, חורף. לילות שלמים הגשם היה דופק על החלון, ואני לא הייתי נרדמת. הייתי מקשיבה בדריכות למטחי המטר ולרעמים. הברקים הטילו עליי מורא.

מזה כמה שנים שאני לא לובשת שכבות בחורף. לא לובשת סוודרים כבדים. לא קונה בכלל פריטים עם צווארוני גולף. את המכנסיים שלי אני מקצרת בדיוק לאורך המתאים, וגם יש לי מטרייה: נשית, מעוצבת, פרקטית. למדתי לעקוף שלוליות. רק הברקים, הו הברקים, עדיין מטילים עליי מורא.

אז אני נוסעת בכביש החוף, והקליאו שלי כמו סירה בים סוער. גשם כבד ניתך ארצה, רוח חזקה נושבת, ונחשולים של מים מציפים את הנתיבים. כל הדרך אני רב-חובל (רב חובלת?) מיומנת ואמיצה. מקשיבה למוזיקה אלקטרונית בווליום גבוה. מפוצצת בלונים של מסטיק בטעם דובדבן. אבל מדי דקותיים מבריק ברק, ואני שוב חוזרת להיות ילדה שהחורף מבעית אותה, אז אני אוחזת בהגה חזק. עשרה לשתיים. אם אלוהים רוצה לדבר איתי בחשמל, אז בסדר. גם לי יש כמה דברים להגיד, ועכשיו משיב-הרוח ומוריד-הגשם כאן, אז אין לו ברירה אלא לשמוע אותי.

ובמסכת אבות כתוב, “על הזיקים, ועל הזועות, ועל הברקים, ועל הרוחות, ועל הרעמים–הוא אומר ברוך שכוחו מלא עולם”. וגם אני אומרת ככה, ברוך שכוחו וגבורתו מלא עולם, אבל לי יש גם גרסא אחרת, פרטית…

תגיות: , , ,

7 תגובות לרשומה אם אלוהים רוצה לדבר איתי בחשמל

 1. liorry בתאריך 22/11/2007 בשעה 18:06

  מה את רוצה מאלוהים? קחי מטרייה 🙂
  (הייתי חייב)

  אתמול חזרתי מחברה שלי בשעה 2 לפנות בוקר והייתי חייב להשתין, עצרתי בדרך, באתי לצאת מהאוטו פתאום! ברק מטורף לא רחוק ממני, אמרתי “אין מצב שאני חוטף ברק בזמן שאני משתין” נכנסתי לאוטו והתאפקתי עד הבית 🙂

 2. כרמית בתאריך 22/11/2007 בשעה 18:41

  אני לוקחת מטרייה. נשית, מעוצבת, פרקטית. אפילו כתבתי. אבל מטרייה לא עוזרת עם ברקים. בינתיים 🙂

 3. liorry בתאריך 23/11/2007 בשעה 00:12

  תלוי איזו מטריה יש לך 🙂

 4. דן בתאריך 25/11/2007 בשעה 11:44

  מטריה זה רעיון ממש רע נגד ברקים, אלא אם כן את חלק ממשפחת אדמס, ואז גם אנטנת טלוויזיה מהסוג הישן יכולה לעזור…

 5. הפסען בתאריך 02/12/2007 בשעה 13:31

  אני עדיין לא מבין איך הגירסא הפרטית שלך לא מתנגשת עם זו שבמסכת-אבות.

 6. כרמית בתאריך 09/12/2007 בשעה 12:30

  פסען, יש הבדל בין כוח לבין מגלומניה. לא כל הגשמים הם מעשי ידיי 🙂

 7. הפסען בתאריך 09/12/2007 בשעה 23:07

  כנראה שפשוט לא הבנתי את “פרקי אמהות”. כשאמרת “אני היא האלוהים”, לא חשבתי שהכוונה היא שאת עצמך, מילולית, האלוהים.
  דיברת בכמה פוסטים על כך שמצאת אלוהים אחרת, ואני עד היום לא כל-כך מבין מה התפיסה התיאולוגית שלך, ואיך את רואה את אלוהים “שלנו”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.