סאמק כמה אפשר לדבר על וורדפרס

29/10/2007
נכתב על ידי

סאמק, כמה אפשר לדבר על וורדפרס. כל בוקר אני עוברת על כל האגרגטורים של הבלוגים העצמאיים ולא מוצאת כמעט כלום לקרוא. כולם מדברים על “הפלטפורמה”, ולא שמים לב שהפאקינג פלטפורמה ריקה, כי אף אחד לא מעמיס עליה תוכן. וזה קצת כמו צלחת ריקה, בלי הסטייק העסיסי והמשובח שציפיתי לאכול. 

מה כבר ביקשתי. לקרוא על חיים של אנשים. קצת על רגשות, קצת על מעשים, פוליטיקה, תרבות, החוויה האנושית. אבל רק במזל אני מוצאת שניים-שלושה פוסטים ביום ממשתמשי וורדפרס שפורטים לי על איזה מיתר. כל השאר פלטפורמה. כמה, כמה אפשר לטחון במוח על פלאגינים. נטרף לי השכל מזה.

אני משתמשת בוורדפרס האנגלית. התקנתי אותה על האתר שלי עוד לפני שהוקם בלוגלי, לפני שהיתה גרסא מתורגמת לעברית, לפני שידעתי מה אני בכלל רוצה לכתוב פה, עוד כשהיו לי בלוגים בישראבלוג. זיהיתי את היופי, הפוטנציאל, העצמאות, והאמירה הפוליטית. ואני באמת מחבבת את הפאקינג פלטפורמה, אבל בשם האלוהים, למה צריך להתעסק בה כל יום, וכל היום. לא מבינה את זה, בחיי. אני צריכה פלאגין, אני מורידה. יש באג, אז מתקנת. צריכה לשדרג, אני משדרגת. זה לוקח שתי דקות גג, ובמקביל אני גם מכינה לי כוס קפה. אחר כך אני שוכחת מזה. לא יושבת להגג הגיגים פוסט-מודרניים על קבצי php.

אני לא מלינה על הבלוגים שמספקים תמיכה טכנית במשתמשי וורדפרס. אלו, כבודם במקומם מונח, ובמיוחד כבודה של חנית במקומה מונח. אבל כן לייב בלוגינג, לא לייב בלוגינג, אקיזמט עשה לי ככה ואני עשיתי לו ככה, ובלילה חלמתי על וורדקאמפ… באמא שלכם דייייייייי!! זה לא יכול להיות, לא יכול להיות שלכל כך הרבה בלוגרים עצמאיים, בשלים, מוכשרים ואינטליגנטים אין דברים יותר מעניינים לכתוב עליהם. גררררר. המפף.

אני רוצה דם ודבש ובושם, וגם תשוקה ואלימות וחמלה וכאב. אני רוצה לקרוא על ספרים, וסרטים, ושברונות לב, ומלחמות. אני רוצה לדעת מה ראיתם ברחובות ביום, ואיך נראים הסיוטים שלכם בלילה. אני רוצה להקשיב לרחשי הלב שלכם, ולדעת על מה אתם חולמים, וממה אתם מפחדים, ובעיקר למה. ואני רוצה את זה על הפאקינג פלטפורמה.

תגיות: , ,

7 תגובות לרשומה סאמק כמה אפשר לדבר על וורדפרס

 1. צפריר בתאריך 29/10/2007 בשעה 03:00

  לרוב אני מסכים איתך. בזמן האחרון, והקרוב, אנחנו בתקופה קצרה של עשייה לטובת הפלטפורמה, שמטרתה שיהיו יותר משתמשים שממש יכתבו על מה הם ראו ברחובות ביום ואיך נראים סיוטיהם בלילה.

  עצרנו לתדלק, תכף נמשיך את הדרך.

 2. מרק ק. בתאריך 29/10/2007 בשעה 03:37

  🙂

  לא נורא, כמו תקופת הבחירות זה יעבור בסופו של דבר. (למעשה נדמה לי שכבר היום איש לא התיחס לנושא)

 3. Anne Boleyn בתאריך 29/10/2007 בשעה 03:39

  נכון. נראה כאילו כולם מנסים להיות כאלה מאגניבים.
  וגם אני כמוך, רוצה לראות את הבפנוכו, הרבה יותר אמיתי ונוגע.

 4. איתי בתאריך 29/10/2007 בשעה 09:09

  צחקתי והתעצבתי כשקראתי, גם אני מרגיש כך.

 5. אפי פוקס בתאריך 29/10/2007 בשעה 15:08

  כל הכבוד. אני משתדל לעשות אצלי את מה שאמרת. אבל זה באמת היה צריך להאמר.

 6. יובל אדם בתאריך 01/06/2008 בשעה 16:08

  🙂
  אבל זה לא עובד בלי פלאגין של רגשות שעוד לא תורגם לעברית.

  ואני לתומי חשבתי שבלוג אישי זה לא האופנה כבר…

 7. כרמית בתאריך 01/06/2008 בשעה 17:25

  אני לא “בלוג אישי”, אני כרמיתוש, ואני כותבת מה שמתחשק לי 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.