בכל יום יוצאת לקרב עם כוחות האופל

13/04/2017
נכתב על ידי

הקלילות הצבעונית של האביב עומדת השנה בניגוד חד לחושך הכבד שיורד על פני החברה הישראלית. עננה אפלה חונקת של מונותאיזם לאומני, עיוור למקורותיו, מתכחש למדע, אלים ומדכא, הדורס ברגל גסה כל חלקה פלורליסטית, ליברלית וכפועל יוצא מכך, גם כל שביב פוליתאיסטי שהיה קיים בחברה הישראלית. קשה לנשום בעין המחנק, קשה לחיות, קשה לגדל ילדים. קשה, אבל לא בלתי אפשרי. בכל יום יוצאת לקרב עם כוחות האופל. כל רוחות היקום איתי. האביב איתי. הרוח והשמש והמים והעפר. אלוהים איתי גם. כולם. ואני. בסוף מנצחים.

תגיות: , , , , , ,

3 תגובות לרשומה בכל יום יוצאת לקרב עם כוחות האופל

 1. דוד בתאריך 16/04/2017 בשעה 17:26

  אולי דברים נראית אחרת כאן במרומי תל אביב, אבל אני לא חושב שהמצב גרוע כמו שאת מתארת. החברה היום בשנת 2017 מודרנית יותר, משוכללת יותר, ליברלית יותר ופחות דתית. כן, אולי החברה הישראלית טראשית יותר מאי פעם (וגם היכולות האינטלקטואליות שלונ כחברה מדרדרות), אבל אני לא חושב שרוב הציבור נכנע לדתיות כזאת או אחרת.

  אני זוכר בתור ילד בשנות התשעים בירושלים, שלחגים היתה אווירת קודש. הטלוויזיה שידרה תכני חג ודת, סרטים תנכיים הוקרנו בשעות השיא ובאופן כללי היחס לדת היה הרבה יותר חרדתי וקנאי.

  אני לא רואה את זה היום. הדת כבר לא מעניינת את רוב האנשים, וליל הסדר הפך ארוחת ערב משפחתית רגילה. בטלוויזיה מקרינים שידורים חוזרים של האח הגדול, שאמנם זו תוכנית נוראית והרסנית, אך גם מציגה בפריים טיים אוכלוסיות ומיעוטים שמי בכלל חשב בדעתו בשנות התשעים שיקבלו זמן מסך, ואפילו חיובי בפריים טיים, בזמן חג? הומוסקסואים וטרנסג’דרים שחס וחלילה, אפילו מעוררים רגשי הזדהות ואנושיות?

  אני חושב (ולא בטוח) שאת מתייחסת למפלגות שלטון כאלה ואחרות ומכלילה אותם על האוכלוסיה השלמה. שאם בכיר מפלגה כזה ואחר התבטא בצורה כזאת או אחרת אז הציבור בימנו מתנהג בצורה דתית ודורסנית. אני לא חושב ככה. אני חושב שהאדם הממוצע ברחוב (עד כמה שזה עצוב) לא מרחיק לכת במחשבה על המפלגה שהוא בוחר בוחר בה או מייחס חשיבות לאמירות דתיות כאלה או אחרות של איש שלטון כזה או אחר. אני חושב שאנשים קנאים, חשוכים ולא מתקדמים מאז ומעולם היו, היום יש להם סמארטפון ביד.

 2. דוד בתאריך 18/04/2017 בשעה 19:45

  -take all that away and what’s left?
  -me.

 3. קוקה רונן בתאריך 03/05/2017 בשעה 18:16

  אני לגמרי איתך. ועם אלוהים רבים ורבות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.