אין דבר כזה יותר מדי כוח

09/03/2007
נכתב על ידי

השיעור שא’ (מורה וחברה) מנסה ללמד אותי בימים אלו שאין דבר כזה יותר מדי עוצמה אישית. אין דבר כזה יותר מדי כוח. הבוקר היא שלחה לי טקסט שנקרא “הפחד הגדול ביותר שלנו”. הוא נכתב על ידי מריאן ווליאמסון והופיע בספרה Return to Love. הנה תרגום חופשי.

“הפחד הגדול ביותר שלנו הוא לא שאנו לוקים בחסר. הפחד הגדול ביותר שלנו הוא שאנו חזקים לאין שיעור. האור שבתוכנו מפחיד אותנו, לא האופל שבנו. אתם שואלים את עצמכם, כיצד תוכלו להיות מבריקים, יפהפיים, מוכשרים ומדהימים? בעצם, כיצד תוכלו שלא להיות? אתם ילדיו של אלוהים. אם תעמידו פנים שאתם קטנים, לא תתרמו בכך מאומה לעולם. אין שום דבר נאור בהתכווצות, כדי שאנשים אחרים לא יחושו חסרי-בטחון בקרבתכם. אנו נולדנו על מנת לתת ביטוי לאלוהות המופלאה השוכנת בתוכנו. והיא אינה שוכנת רק בחלקנו. היא נמצאת בכולנו. כשאנו מאפשרים לניצוץ שבתוכנו להאיר, אנו באופן בלתי מודע נותנים לאחרים את הרשות לעשות כמונו. כשאנו משתחררים מן הפחד שלנו, עצם נוכחותנו משחררת אחרים באופן אוטומטי”.

וזה מתקשר לדברים שכתבתי בעבר על מנטליות של מחסור. מנטליות של מחסור, או המחשבה שכל מה שיש למישהו אחר בא על חשבוני, היא האויבת הגדולה ביותר של הכוח, וגם האויבת הגדולה ביותר של האושר. מנטליות של מחסור היא בעצם גול עצמי. אם אני מונעת מאחרים להתעצם, לצמוח, להשיג דברים שחשובים להם, ולחולל שינויים שנובעים מתוכם, אני לא תורמת שום דבר לעצמי. להיפך, אני שוללת מעצמי את כל הטוב שיכול לצאת לי מהפעולות של אותם אנשים.

ויש גם את הצד השני, הצד שמדברת עליו מריאן וויליאמסון בטקסט ששלחה לי א’. אם אני מונעת מעצמי להתעצם, לצמוח, ולחיות את החיים המלאים, המעורבים והנפלאים שאני מסוגלת לחיות, רק כדי שאחרים לא ירגישו מאוימים בקרבתי, אז לא רק שאני לא תורמת לעצמי שום דבר, אלא אני גם לא תורמת כלום לעולם. להיפך, אני שוללת מאחרים את כל הדברים הטובים שהם יכולים ללמוד ממני או לעשות איתי.

תגיות: , ,

4 תגובות לרשומה אין דבר כזה יותר מדי כוח

 1. רק האחת בתאריך 10/03/2007 בשעה 13:30

  זה טקסט מאוד מוצלח, מדי פעם אני חוזרת אליו כדי להיזכר שזה לא פשע לזהור ולהיות אחרת ובעלת כוחות שונים או חזקים יותר מהאחרים. לפעמים צריך שיגידו לנו את זה, לא?

 2. צחי בתאריך 10/03/2007 בשעה 16:18

  הו! זה הציטוט שמופיע בפתיחה של באדולינה! שם הוא מיוחס לנלסון מנדלה, אבל בדיקה קצרה מוכיחה שהיחוס שגוי. כפיים למריאן וויליאמסון!

  “טוב להיות בריא ושמח מחולה ואומלל”

 3. הדר בתאריך 10/03/2007 בשעה 16:30

  הטקסט הזה צוטט ע”י נלסון מנדלה, והוא תלוי על המקרר שלי.

 4. אם כבר בתאריך 14/11/2007 בשעה 01:37

  אם כבר, יותר טוב להיות חולה ושמח מבריא ואומלל.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.